Powiatowy Turniej BRD 2017 – Radzanów niepokonany

Znamy laureatów 40 Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęło 13 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych pow. mławskiego. Niepokonane w obu kategoriach wiekowych okazały się drużyny z Radzanowa.

Gospodarzem Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym   był Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie. Turniej otworzyła dyrektor szkoły pani Joanna Wyszkowska oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mławie nadkom. Krzysztof Hincman. Do rywalizacji stanęło 48 zawodników w 13 drużynach – do pokonania mieli trudny, rowerowy tor przeszkód, test wiedzy oraz sprawdzian wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowany przez Straż Pożarną.  Po emocjonującej rywalizacji w  kategorii: szkoły podstawowe, zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Radzanowie, na drugim miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej w Turzy Małej, 3 miejsce zdobyła drużyna gospodarzy.

W kategorii  gimnazja,  najwyższa lokatę wywalczyła drużyna z Gimnazjum w Radzanowie,   zaraz za nią uplasował się zespół z Gimnazjum w Wieczfni Kościelnej. Trzecie miejsce zdobyli gimnazjaliści ze szkoły w Niedzborzu.

Spośród wszystkich startujących uczestników, jury przyznało dwie nagrody indywidualne. Tytuł najlepszego zawodnika wywalczył Adam Jaroszewski ze Szkoły Podstawowej w Radzanowie. Najlepszy w kategorii –  gimnazja,  okazał się Dominik Schodowski  z Gimnazjum w Radzanowie. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne  nagrody.

Organizatorem 40 Powiatowego Turnieju BRD była Komenda Powiatowa Policji w Mławie we współpracy z samorządem lokalnym oraz Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Mławie.

Hasłem przewodnim turnieju było bezpieczeństwo rowerzystów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Turniej wpisał się w cele kampanii „ Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Drużyny, które w eliminacjach powiatowych zajęły I i II miejsca, będą reprezentowały powiat mławski podczas etapu rejonowego  18  maja z Miejskim zespole Szkół Nr 1 w Ciechanowie.

źródło: codziennikmlawski.pl

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *